Projekti nimi: Noorteka Suvelaagrid 2018

Projekti toetusfond: Pärnu linna Sotsiaalprojekt 2018

Elluviimise aeg: 1. juuni 2018 – 1. oktoober 2018

Projekti eesmärk: Laagrite eesmärk on toetada ja integreerida sotsiaalses riskigrupis olevaid noori, tõstes nende sotsiaalseid oskuseid, arendades noorte võtmepädevusi ja toetades nende arenemist vastutustundlikeks kodanikeks läbi noortekeskuse suvelaagrite arendavate ja meelelahutuslike tegevuste.

Lisa eesmärgiks on võimaldada tõrjutusriskiga peredest pärit noortele madala osalustasu ja osaliste tasuta kohtade abil osa võtta suvistest arendavatest laagritegevustest. Laagris pakutav soe lõunasöök on osa EELK Pärnu Diakooniakeskus MTÜ sotsiaalprojektist, mis kindlustab lastele ühe sooja lõunasöögi päevas vaheajal väljaspool kooliaega.

Laagriprogrammi täpsem sisukirjeldus:

25. – 29. juuni Kultuurilaager (10 – 21a) Päevane laager: 12:00 – 19:00

Kultuurilaager toimub koostöös Pärnu Keskraamatukoguga. Veedetakse päev raamatukogus, osaledes töötubades. Külastatakse Pärnu Muuseumit ja osaletakse sealses programmis. Toimub Pärnu linna ekskursioon giidi eestvedamisel, mil tutvutakse kodulinna ajaloo ja kultuurimälestistega. Vabaajakeskusesse kutsutakse aruteluõhtule mõni tuntud näitleja, muusik või kirjanik. Välismaalastest vabatahtlikud tutvustavad oma kodumaa kultuuri ja korraldavad interaktiivseid mänge, tantse, ülesandeid jms. Tehakse ise lühinäidendeid ja luuletusi ning külastatakse kino, kus vaadatakse ajaloolist/kultuurilist filmi.

2. – 6. juuli Seikluslaager (10 – 21a) Päevane laager: 12:00 – 19:00

Seikluslaagri raames seigeldakse Valgeranna Seikluspargis ja tehakse grillpidu looduses. Tutvustatakse noortele seiklemise võimalusi välismaal – noortevahetuste tutvustus. Toimuvad töötoad ja meeskondlikud võistlused nt vee- ja tuleohutuse teemadel. Külastatakse kino, kus vaadatakse seiklusfilmi. Võimalusel tutvustatakse noortele, mida kujutab endast Kaitseliit ja ajateenistus.

 

9. – 13. juuli Loovuslaager (7 – 21a) Päevane laager: 12:00 – 19:00

Loovuslaager sisaldab tantsulisi, kunstilisi ja muid loovaid tegevusi. Noortele tutvustatakse taaskasutuse võimalusi ning disainitakse vanadest ja/või looduslikest esemetest, riietest jms kostüüme ja aksessuaare, mida esitletakse moeshowl. Toimub PlayBack Show, tantsitakse seltskonnatantse, võisteldakse Just Dance mängu järgi ning toimuvad käsitöö ja meisterdamise töötoad. Tehakse ise lühifilme, mida vaadatakse laagri viimasel päeval.

 

16. – 20. juuli Spordilaager (7 – 21a) Päevane laager: 12:00 – 19:00

Spordilaagris tutvuvad noored spordialadega, mida tulevad tutvustama treenerid (nt karate, judo, street workout). MTÜ Vabadusspordi meeskond korraldab slackline töötoa. Osaletakse viguralade olümpial ja toimub loeng sportimisest (motivatsioon, ohutus, taastumine, toitumine, vahendid, õige spordiala valik). Üks päev veedetakse Pärnu rannas sportlikus võtmes (ujumine, pallimängud) ja toimub veesõda. Välismaa vabatahtlikud korraldavad sportlikke meeskonnamänge. Ühiselt võetakse muusika saatel osa rühmatreeningutest ja aeroobikast, vaadates juhendamist suurelt ekraanilt.

 

23. – 25. juuli Lõpulaager (7 – 21a) Ööbimisega laager

Lõpulaager on kokkuvõtlik meelelahutuslik laager. Vaadatakse eelnevate laagrite jooksul tehtud pilte ja valminud lühivideosid/filme. Lauldakse karaoket, toimub suur suve-disko, kus noored saavad ise olla diskoriteks. Külastatakse CCCP Põgenemistubasid. Toimub Kuldvillak, mängitakse mänge ja kokandusringis valmib laagri lõputort.

 

Projekti toetuse summa: 900€