REGISTREERIMINE LÕPPENUD

Pärnu Noorte Vabaajakeskus ja Audru noortekeskus korraldavad üheskoos taas noortele suviseid linnalaagreid. Laagrikohaks on Pärnu Noorte Vabaajakeskus, kuid oma tegevustega liigutakse ka mööda Pärnut ringi.

Laagrist saavad osa võtta nii eesti kui ka venekeelt kõnelevad noored.

Laagrijuhendajateks on Pärnu Noorte Vabaajakeskuse ja Audru noortekeskuse noorsootöötajad. Lisaks neile kohtab ka külalisjuhendajaid ja üllatusesinejaid.

Teemalaagrites on tagatud soe lõunasöök ja õhtuoode. Lõpulaagris on tagatud kõik toidukorrad.

….

T-N 12:00-19:00 ; R 12:00-18:00

7-21a ; 40 €

Laager, nagu selle nimigi ütleb, sisaldab enamjaolt mängulisi tegevusi. Mängud, mida laagri raames mängitakse on erisugused – nii meelelahutuslikud kui ka rohkemal määral oskusi ja teadmisi arendavad. Alustades lihtsamatest seltskonnamängudest, liikudes üha enam mõtlemist vajavate simulatsiooni-mängudeni. Sekka ka sportlikud tegevused. Laagritegevused toimuvad nii Pärnu kui ka Audru noortekeskustes. Ühel päeval korraldab sportlikke mänge Raba5 Noortekeskuse meeskond. Vabaajakeskuse vabatahtlikud noored saavad olla mängude eestvedajad.  

….

E-N 12:00-19:00 ; R 12:00-18:00

10-21a ; 50 €

Seikluslaagri raames seigeldakse seikluspargis või -keskuses. Toimub seikluskasvatuslik päev, tänu millele saavad noored õppida baasteadmisi ellujäämisest ja metsikutes tingimustes toimetulemiseks. Actionbound rakenduse kaudu orienteerutakse linnaruumis. Sobiva ilma korral toimub aktiivne seikluslik (jalgratta)matk ja mõnus grillimine looduses. Plaanis on külastada Eesti Muuseumraudteed Lavassaares. Tehakse grupitöid, otsides vastust küsimusele: “Kuidas ise oma elu huvitavaks teha?” ning vaadatakse seiklusfilmi. Välismaa vabatahtlikud tutvustavad oma kodumaised põneval viisil ja innustavad seeläbi noori maailma avastama.

….

E-N 12:00-19:00 ; R 12:00-18:00

7-21a ; 50 €

Laager sisaldab tantsulisi, kunstilisi, musikaalseid ja muid loovaid ning kultuurseid tegevusi. Külastame Pärnu Keskraamatukogu ja Pärnu Kunstikooli, kus toimuvad õpitoad ja võimaluse korral kohtutakse kirjaniku või kunstnikuga. Noortestuudio näitlejad aitavad avastada näitlejatöö erinevaid tahke. Võisteldakse Just Dance mängu järgi. Avaneb võimalus laulda, laulusõnade kirjutamise ning muusika salvestamise ja loomisega tutvuda. Tehakse šabloonitehnikas kunstitöid. Noored saavad taaskasutuse läbi anda vanadele asjadele uue elu. Kavas on õppida tantsuõpetaja käe all noortepärast tantsustiili ning osaleda PlayBackShowl. Välismaa vabatahtlikud tutvustavad noortele oma kodumaade kultuuri ning noored saavad looval moel neile oma päritolumaa kultuuri tutvustada.

….

E-N 12:00-19:00 ; R 12:00-18:00

7-21a ; 50 €

Laager keskendub spordi ja tervise teemadele. Avaneb võimalus tutvuda eri spordialadega, nt karate ja judo. Osaletakse rühmatrennis noortetreeneri juhendamisel ja hüpatakse batuudil. Noored õpivad õiget võrkpalli- ja jooksutehnikat, saavad võistelda võrkpalli mängides ning teatejooksus. Toimub loeng tervislikust eluviisist, sportimisest ja tasakaalustatud toitumisest. Üks päev veedetakse Pärnu rannas sportlikus võtmes (ujumine, pallimängud) ja toimub veesõda. Õpitakse ka Aerusurf baasteadmisi Aloha Veespordikoolis. Välismaa vabatahtlikud korraldavad sportlikke meeskonnamänge.

……..

….

….

E-K 2-öise ööbimisega vabaajakeskuses

7-21a  ; 30 €

Lõpulaager on kokkuvõtlik meelelahutuslik laager. Vaadatakse eelnevate laagrite jooksul tehtud fotosid, külastatakse kino. Lauldakse karaoket, toimub suur suve-disko, kus noored saavad ise olla diskoriteks. Ennem uinumist saavad noored praktiseerida näohoolduse põhitõdesid. Toimub ühine väljasõit, külastatakse Apollo kino, mängitakse mänge, noori üllatab põnev üllatuskülaline ning kokandusringis valmib juba traditsiooniks saanud laagri lõputort.