Noorte Tugila kutsus külla ürituse “Hobi hoiab” raames Kädi

AVALDATUD

25. veebruaril kuuendat korda toimunud ürituse seekordseks külaliseks oli Kädi, kes käib sõudmas Pärnu Sõudekeskus Kalev’is. Kuna tema hobi on nii põnev, siis nooreid ei lasknudki Kädil oma ettevalmistatud kavast kinni pidada vaid muudkui küsisid. Noored esitasid väga erinevaid ja ka ootamatuid küsimusi: kas mere peal ka sõidate, mis materjalist riided, kui tihti trenn toimub, kas tool ka paadi peal liigub, millal vees sõidate, mis on ergomeeter jne.

Termineid oli palju, väga lahe oli kuulda, et nii, kui Kädi trenni läks, pandi ta kohe vee peale. Et meil on 2 sõudebaasi Pärnus ja Kalevi oma asub umbes Suurejõe Selveri taga. Trenni kuutasu 30.- ja suvel sõidavad nad TASUTA!??!!??!! Ühed kõige pikemad sportlased korvpallurite kõrval on just sõudjad ja sõudmine on tegelikult üks väga kuiv spordiala! Sõudjad on väga suure vastupidavuse ja võhmaga. Jaansoni rada läbi joosta pole nende jaoks probleem! Nad teevad väga erinevat trenni, et ennast sõudmise jaoks vormis hoida. 

Suur tänu Kädile põneva õhtu eest!

***********************************************************************
Noortekeskuste Noorte Tugila programmi tegevuste elluviimist rahastatakse Euroopa Liidu Sotsiaalfondi ja riikliku struktuuritoetuse vahenditest Eesti Noorsootöö Keskuse eelarve kaudu tegevuse „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ raames.